Yhteystiedot

Hallinto ja palvelut

Käyntiosoite
Akkoniementie 25
Postiosoite
Markkinatie 1
88600 SOTKAMO

Kanslia on avoinna arkisin klo 8.00-15.00

Rehtori
Mauri Reinikka 044 797 4753 mauri.reinikka [at] sotkamo.fi

Apulaisrehtori          
Meeri Mustonen  044 750 2413 meeri.mustonen [at] sotkamo.fi

Koulusihteeri
Sari Korhonen 044 750 2634 sari.korhonen [at] sotkamo.fi

Urheiluakatemian johtaja
Janne Vuorinen 045 130 3538 janne.vuorinen [at] vrua.fi

Huippu-urheilukoordinaattori
Vesa Mäkipää 045 113 3008 vesa.makipaa [at] vrua.fi

ICT-TUKIHENKILÖ
Anu Kyllönen 044 7502 646 

Opettajainhuone 044 750 2237
etunimi.sukunimi [at] sotkamo.fi
Opettajien yhteystiedot

Opinto-ohjaajat
Anna Maria Honkala 044 750 2366
Ohjausryhmät: 19A, 19D, 18A, 18D, 18E, 17A, 17D ja 16A

Minna Mustonen 044 750 2388
Ohjausryhmät: 19B, 19C,18B, 18C, 17B, 17C ja 16B

Erityisopettaja
Minna Härkönen 044 750 2371

Kuraattori
Jukka Mannermaa 044 797 0759 jukka.mannermaa [at] kao.fi tai jukka.mannermaa [at] sotkamo.fi
Kuraattori on paikalla maanantaisin ja perjantaisin klo 8.00-15.00.

Terveydenhoitaja
Eeva Heikkinen 044 797 0699  eeva.j.heikkinen [at] kainuu.fi
Terveydenhoitaja on paikalla tiistaisin, keskiviikkoisin ja perjantaisin klo 9.00-15.00.

Nuorisopsykologi
Anna Mustonen 044 710 1772  anna.e.mustonen [at] kainuu.fi
Nuorisopsykologi tapaa lukiolaisia maanantaisin aamupäivät ja torstaisin klo 8.00-15.00.

 

URHEILU –MENESTYKSEN KASVUALUSTA -HANKE
Juha Toivo, projektipäällikkö, 044 200 2992 juha.toivo(at)vrua.fi 

Muu henkilökunta
Korhonen Marjo, siistijä
Makkonen Irja, ruokapalveluesimies
Huusko Ari, kiinteistönhoitaja
Sirviö Arto, kiinteistönhoitaja
Tervo Birgitta, siistijä