Yhteystiedot

Hallinto ja palvelut

Käyntiosoite
Akkoniementie 25
88600 SOTKAMO

Postiosoite
Markkinatie 1
88600 SOTKAMO

Kanslia on avoinna arkisin klo 8.00-15.00

Rehtori
Mauri Reinikka 044 797 4753 mauri.reinikka [at] sotkamo.fi

Apulaisrehtori          
Meeri Mustonen  044 750 2413 meeri.mustonen [at] sotkamo.fi

Koulusihteeri
Sari Korhonen 044 750 2634 sari.korhonen [at] sotkamo.fi

 

Valmennuksen johtaja
Jussi Simula 044 371 6364 jussi.simula [at] vrua.fi

Olympiavalmennuskeskus Vuokatti-Ruka johtaja
Janne Vuorinen 045 130 3538 janne.vuorinen [at] vrua.fi

 

ICT-tukihenkilö
Anu Kyllönen 044 7502 646 

Opettajainhuone 044 750 2237
etunimi.sukunimi [at] sotkamo.fi
Opettajien yhteystiedot

Opinto-ohjaajat
Anna Maria Honkala 044 750 2366
annamaria.honkala [at] sotkamo.fi
Ohjausryhmät:  22A, 21A, 21D, 20A, 20D, 19A

Minna Mustonen 044 750 2388
minna.mustonen [at] sotkamo.fi
Ohjausryhmät: 22B, 22C, 21B, 21C, 20B, 20C, 19B

Erityisopettaja
Matti Lukkari 040 559 7755  matti.lukkari [at] sotkamo.fi
Erityisopettaja on paikalla maanantaisin ja perjantaisin.

Kuraattori
Jukka Mannermaa 044 797 0759  jukka.mannermaa [at] sotkamo.fi
Kuraattori on paikalla maanantaisin ja perjantaisin klo 8.00-15.00.

Terveydenhoitaja
Eeva Heikkinen 044 797 0699 eeva.j.heikkinen [at] kainuu.fi
Terveydenhoitaja on paikalla tiistaisin, keskiviikkoisin ja perjantaisin klo 9.00-15.00.

Nuorisopsykologi
Anna Mustonen 044 710 1772 anna.e.mustonen [at] kainuu.fi
Nuorisopsykologi tapaa lukiolaisia joka 2. maanantai (parittomat vkot) ja torstaisin. 

Urheilupsykologi ja kaksoisura-asiantuntija
Eero Mikkelä 050 469 3108 eero.mikkela [at] vrua.fi
On paikalla lukiolla torstaina ja perjantaina.

 

Muu henkilökunta

RUOKA/SIIVOUSPALVELUT
Hautaniemi Monika  ruokapalveluesimies
Korhonen Marja        siistijä

KIINTEISTÖNHOITO
Huusko Ari kiinteistönhoitaja p. 044 750 2774
Sirviö Arto kiinteistönhoitaja p. 044 760 2500

ILTAVALVOJA
Huhtala Jari 040 6164 089

ASUNTOLAN VALVOJA
Rönkä Miikka 040 1855 178
miikka.ronka@kao.fi